Home Categories Feit Electric BPQ50T4/JCD/CAN Halogen Bulb, 50 W,
Feit Electric BPQ50T4/JCD/CAN Halogen Bulb, 50 W,
Add to Favorite
UPC: 17801784954
Share:
  • Description
Description
PRODUCT OVERVIEW
Feit Electric Halogen Bulb, Wattage Rating: 50 W, 120 V, Lamp Base: GY6.35, Lamp Shape: JC T4, Lamp Finish: Clear, Dimmable, Color Temperature: 3000 K, Average Life: 2000 hr, Dimensions: 1.56 in L, Incandescent Equivalent: 50 W
Product Details
Average Life:
2000 hr
Color Temperature:
3000 K
Dimensions:
1.56 in L
Dimmable:
Dimmable
Incandescent Equivalent:
50 W
Lamp Base:
GY6.35
Lamp Finish:
Clear
Lamp Shape:
JC T4
Voltage Rating:
120 V
Wattage Rating:
50 W