Home Categories Eaton TRSGF20W-SPL GFCI Receptacle, 125 V, 20 A
Eaton TRSGF20W-SPL GFCI Receptacle, 125 V, 20 A
Add to Favorite
UPC: 32664742958
Share:
  • Description
Description
PRODUCT OVERVIEW
Eaton GFCI Receptacle, Self-Test, 125 V, 20 A, Number of Poles: 2, Number of Wires: 3, Dimensions: 2.85 in W x 5.83 in H
Product Details
Current Rating:
20 A
Dimensions:
2.85 in W x 5.83 in H
Number of Poles:
2
Number Of Wires:
3
Type:
Self-Test
Voltage Rating:
125 V