Home Categories BAR GRB SFTY TB WHT 1-1/2X24IN
BAR GRB SFTY TB WHT 1-1/2X24IN
Add to Favorite
UPC:  045734660656
Share:
  • Description
  • Additional information
Description
PRODUCT OVERVIEW
Description du français:
BARRES MAINTIEN SECURITE TB BLC 1-1/2 X 24 PO
Descripción español:
BARRA DE SUJECION DE SEGURIDAD 3,81 X 60,96 CM BLANCA
Product Details
Bar Length:
24 in
Color:
White
Finish:
White
Includes:
Screws
Length:
27 (Including Flange)
Material Thickness:
20 gauge (1.0 mm) (mm)
Mount Flange Diameter:
3 in
Mounting Type:
Wall Mounted
Projection Size:
1.5 in
Type:
Heavy-Duty Straight
Weight:
1.89
Width:
3
Features
  • 24 in Heavy-duty commercial grab bar