Home Categories BAR GRB SAFETY TB 1-1/2X16IN
BAR GRB SAFETY TB 1-1/2X16IN
Add to Favorite
UPC:  045734660571
Share:
  • Description
  • Additional information
Description
PRODUCT OVERVIEW
Description du français:
BARRES MAINTIEN SECURITE TB 1-1/2 X 16 PO
Descripción español:
BARRA DE SUJECION DE SEGURIDAD 3,81 X 40,64 CM
Product Details
Bar Length:
16 in
Color:
Stainless Steel
Finish:
Stainless Steel
Includes:
Screws
Length:
19 (Including Flange)
Material Thickness:
20 gauge (1.0 mm) (mm)
Mount Flange Diameter:
3 in
Mounting Type:
Wall Mounted
Projection Size:
1.5 in
Type:
Heavy-Duty Straight
Weight:
1.39
Width:
3
Features
  • 16 in Heavy-duty commercial grab bar